Říká se, že učitel se objeví, když začnete být připraveni.

Já si myslím, že jsme si všichni učiteli.

K józe jsem se dostala díky mojí tchýni! Tchýně jsou príma a ta má je ještě ke všemu fit. Když jsem s mým mužem před 7 lety začala chodit, opravdu mě fascinovalo, jak to ta jeho maminka dělá. A odpovědí byla jóga. 

Samozřejmě jsem to musela zkusit a proto jsem ji požádala, aby mě na jednu takovou hodinu vzala sebou. No co vám budu psát! Bylo to děsně otravný. Jen jsme se převalovali na podložce ve studeným radničním sále a měli nějak dýchat. Moje hyperaktivní a skeptický já nevěřilo, že tohle je cesta k tomu být fit.

Být fit ale neznamená mít břišáky a zadek jak z časáku!

To mi ovšem došlo až o pár let později. Přesně o 3 roky později, kdy mi do života vstoupilo studio PUNK JÓGA. Jeho majitelka Dana Čechmanová si ke mě našla cestu přes sladký. Ze začátku jsem koláče vozila hlavně do studia, zanedlouho už jsem si vozila i koláče potu v podpaží ze studia. Z občasného cvičení se tak stala vášeň a z vášně pak smysl života. 

Denně jsem na podložce objevovala, čeho všeho je moje tělo schopný a úplně mě to fascinovalo. Do dneška mě možnosti těla a jeho fungování fascinuje. Když se objevila nabídka stát se z žáka předávajícím, přišlo mi to jako báječný nápad. Začala jsem studovat, tápat, objevovat, přemýšlet, až jsem se stala lektorem jógy.

Mít cíl je skvělý, ale cesta je důležitá!

Začala jsem pracovat s lidmi a vést hodiny jógy. Připravovala jsem si každou lekci, dělala skvělý hudební playlisty a opravdu hodně jsem si ujížděla na fyzické praxi. Samozřejmě se dostavily tolik vytoužený břišáky a výstavní zadek. Objevilo se, ale i něco dalšího. Únava, časté virózy, nervozita, kritičnost a vyhoření. To přece nedává smysl ne? O tomhle že je jóga? Takto má ta pradávna filozofie vypadat v reálu? Pořád jsem se ptala sama sebe. Odpovědi se mi nelíbily. Prostě je potřeba dělat něco jinak.

Proto moje studium a objevování nikdy nekončí. Vždycky jsem víc žákem než učitelem a obrovsky děkuju za protnutí cest s Monikou Lepkovou a její Aštangovou školou.

Jóga je pro každého! Jóga je totiž dýchání.

Přesně to mě Monika naučila. Jakože zadek dobrý. Super hustý pozice? Taky dobrý. Ale dýchat a do dechu se hýbat je prostě nejvíc! A to už můžeš objevit jen přes svoji vlastní zkušenost, přes svoji vlastní praxi a přes to, jak se každým stoupnutím na podložku přiblížíš trošku víc k sobě.

Moje cesta nekončí ….

 

Každá metoda má určitý nedostatky a každej z nás potřebuje něco jinýho. Protože mi jóga pro fyzický tělo nestačila začala jsem hledat sílu a díky tomu se dostala ke klukům do Dark Side Movement. Díky nim jsem pochopila, že zvedat želeno není zas takový no go. Díky boyz. Naučili mě toho spoustu a díky tomu jsem začala zapojovat budování síly i pro svoje klienty. Protože nevidím smysl, když za mnou přijde gymnastka pomalu s nohou za hlavou, abych ji dál dávala jógový ásany. 

Ohebný tělo bez síly je ti k ničemu.

 

 

co tě můžu naučit a co ti můžu předat