E15A8253-105

Jóga ti s největší pravděpodobností změní život! Začne to nenápadně a plíživě. Z jedné hodiny praxe týdně se stane hodina denně. Z pohybu se stane obřad plný vonných tyčinek, esenciálních olejů a oltáříků se soškami indických božstev. Jojo! Jóga je životní styl! Takže pokud jsi spoko s tím, jak to je, raději se na tu podložku ani nedívej.

 

 

Po pár letech s jógou zjistíš, že tvůj šatník se skládá z tepláků, legín a mikin všeho druhu. V momentě, kdy si oblečeš džíny, chytneš truďáka, protože to všude tlačí a pne. Což je samozřejmě divný, když tvůj jídelníček už určitě prošel transformací jako tvůj šatník. S leností to nemá nic společného – ta totiž taky zmizí. Je to jen čistá láska k pohodlí.

Vypozoruješ na sobě jednu takovou nepříjemnost. Chvíle čekání na MHD si budeš zkracovat jógovým dřepem, zuby si budeš čistit zásadně na jedné noze a sedět na židli začne být velký oříšek. Takže se tvoje nohy budou různě proplétat, křížit a krčit. Doma je to ještě ok, ale počkej na ty divný pohledy kolemjdoucích!

Jedna párty za druhou? Pivo, hranolky a pivo? Noční seriálový maratony? Nemyslím si! S tím se taky brzo rozloučíš. Není nic bolavějšího, než si stoupnout na podložku po dlouhý noci s kýmkoli nebo čímkoli. Možná se ti to stane nedobrovolně, protože nebudeš chtít plýtvat energií na zbytečný dramata a začneš si užívat klidu v lese. To s sebou nese riziko změny lidí v tvým okolí. Ano přesně! Těch, kteří mají dramata v oblibě. 

Staneš se pozorným a mnohem všímavějším člověkem vůči sobě, svým pocitům, potřebám těla. Prostě budeš hodně někde v sobě. Emoce budou lítat i u reklamy na granule. Nebude ti záležet na společenských zvyklostech, ale na tom, jak to cítíš ty. Zároveň si uvědomíš, že jedinou zodpovědnost za sebe máš ty sám. Přestaneš hledat důvody, proč něco nejde, a začneš vidět způsoby, jak to jít může. 

Zjistíš, že zdraví není jen fyzický tělo, ale to, jak se máš v hlavě! To povede k různým divnověcem, rituálům. Ať už to bude psaní si deníku, vystupování z komfortní zóny, práce s dechem, budou to činnosti, kterými si budeš vědomě a aktivně měnit přístup k vlastnímu životu.

Nakonec se dostaneš k tomu, že není potřeba žádná vonná tyčinka, olej ani soška. Objevíš totiž tu jednoduchost, kterou celou dobu máš. Uvědomíš si, že vlastně není co hledat, že se jen musel vypnout ten dlouho nastavený autopilot. 

Tvůj starej život skončí v troskách! A ten život, který přijde pak, je báječnej! Bude to celý víc hlubší a probuzený. Tak co, máš odvahu začít s jógou? 

Jóga nejen mění způsob, jakým vidíme věci, ale transformuje člověka, který vidí.

sdílej s přáteli